۱

دی, ۱۳۹۳

خدمات برش ورق فلزی با لیزر، گیوتین و پانچ CNC

By: | Tags: | Comments: 0

شرکت نارین تک  فرتاک با در اختیار داشتن جدیدترین و قدرتمند ترین ابزار های برش ورق های فلزی  آماده انجام خدمات برش انواع ورق های فلزی در ضخامت های مختلف می باشد . برش ورق در شرکت نارین تک فرتاک با دقت بسیار بالا و با بالاترین کیفیت انجام می شود . بسته به  جنس و ضخامت  ورق و نوع برش مورد نظر بهترین روش برای انجام برش اتخاذ، و سپس با بهره گیری از پیشرفته ترین روش های مهندسی نحوه برش ورق به بهینه ترین شکل ممکن طراحی و سپس زیر نظر متخصصین کنترل کیفیت شرکت انجام می شود. قابلیت های دستگاه های برش ورق در شرکت نارین تک به صورت اجمالی به شرح زیر است:

 • برش انواع ورق گالوانیزه، آهن، استیل، آلومینیوم، کامپوزیت، مسی، فولادی و برنج
 • قابلیت برش تمامی فلزات با ضخامت بیش از ۳ میلیمتر و ورق استیل تا ضخامت ۲ میلیمتر
 • دقت برش تا ۱ میلیمتر
 • قابلیت برش ورق تا طول ۳ متر و عرض ۱٫۲۵ متر

مجموعه فیلم های خدمات برش ورق فلزی با لیزر، گیوتین و پانچ CNC در شرکت نارین تک فرتاک:

در ادامه گالری تصاویر نمونه های برش شرکت نارین تک فرتاک ارائه شده است.

برش ورق با لیزر

در روش برش لیزری ورق برای برش ورق های فلزی از پرتو لیزر بسیار قدرتمندی استفاده می شود. مجموعه ای از  آینه ها و لنزها یک پرتو نور پر انرژی را به سطح ورق  در جایی که  باید برش ایجاد شود، می تابانند. موقعیت پرتو لیزر نسبت به ورق توسط دستگاه به صورت اتوماتیک کنترل می شود و اشعه لیزر مسیر برش مورد نظر را با دقت بالا دنبال می کند. هنگامی که پرتو لیزر به سطح ورق برخورد می کند، آن را ذوب می کند. همزمان با برش ورق به وسیله لیزر، ذرات باقی مانده از فلز ذوب شده در محل برش و بخارات ایجاد شده در فرایند برش، توسط یک جریان قوی گازی جدا سازی و محل برش پاکسازی می شود.
در فر آیند برش لیزری اشعه لیزر روی سطح ورق حرکت کرده و به صورت خودکار در موقعیت برش قرار می گیرد به این دلیل نیازی به حرکت دادن ورق برای تعیین موقعیت آن نیست و این امر مانع از ایجاد خراش در سطح زیرین ورق می شود، همچنین به دلیل عدم نیاز به جابجایی ورق، مستقل از وزن ورق برش با کیفیت بالایی حاصل می شود و می توان به منظور کاهش هزینه ها و بالا بردن سرعت چندین ورق را به صورت همزمان برش داد.

در هنگام برش فاصله بیم لیزر با ورق به صورت خودکار تنظیم می شود و بدین ترتیب در صورت ناصاف بودن سطح ورق در نتایج برش تغییری ایجاد نمی شود و برش با کیفیت و دقت بالا انجام می شود.

عملیات بارگیری انتقال و بارگذاری ورق های خام در دستگاه به صورت خودکار انجام می شود و بعد از به اتمام رسیدن عملیات برش در هر مرحله همزمان با انتقال ورق پرداخت شده و ضایعات به محل های مورد نظر، ورق جدید به دستگاه برای برش انتقال داده می شود و چرخه برش به صورت مداوم استمرار دارد.  با توجه به بارگیری و بارگذاری همزمان به صورت خودکار توسط دستگاه نیازی به نیروی انسانی یا به کار بردن بازوی مکانیکی برای انجام عملیات برش نیست و بدین صورت ظرفیت تولید افزایش و زمان انجام کار به طور قابل ملاحظه ای کاهش میابد.

به دلیل ظرفیت عملیاتی بالای دستگاه برش لیزری شرکت نارین تک فرتاک قادر است سفارشات خود را با انعطاف پذیری بیشتری زمان بندی کند.

 • برش ورق با دستگاه لیزر با دقت بالا انجام می شود
 • فن آوری برش ورق با لیزر کیفیت سطح لبه برش داده شده را افزایش می دهد و نیازی به صیقل دادن لبه های برش داده شده ورق نیست
 • میزان آسیب به ورق در این روش به حداقل می رسد
 • اتوماسیون فوق بهینه باعث تولید کم هزینه با سرعت بالا می شود

 

 

برش با دستگاه پانچ CNC

برش با پانچ فرآیند برشی است که در آن قطعه ای از ورق فلزی از قطعه ای بزرگتر با اعمال نیروی برشی کافی جدا می شود. در این فرآیند قسمت مورد نظر از ورق فلزی به صورت یک قطعه از ورق جدا می شود. روش برش با پانچ  برای برش تقریبا هر شکل دو بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

پانچ CNC یک دستگاه برش و پانچ ورق فلزی است که قابل برنامه ریزی است و با برش هر شکل دلخواهی را بر روی ورق ایجاد می کند . شکل مورد نظر ابتدا توسط برنامه های CAD/CAM طراحی می شود و سپس این طرح بر روی دستگاه برنامه ریزی می شود. در هنگام برش، ورق به صورت خودکار  در زیر دستگاه پانچ حرکت داده می شود و در نقاط مورد نظر ورقه پانچ می شود .با ترکیب ضربات پانچ بر روی ورق و حرکت دادن ورق می توان هر طرحی را توسط دستگاه پانچ بر از روی ورق برش داد.  انتخاب شکل پانچ بر روی ورق می تواند به سادگی اشکال هندسی مانند دایره و یا هر طرح دلخواه دیگری باشد .

مزایا

 • توسط این دستگاه می توان هر طرح دلخواهی را بر روی ورق برش داد
 • قسمت های برش داده شده توسط پانچ مسطح تر است و لبه صاف تری دارد و نیاز کمتری به پرداخت کاری ثانویه دارد.
 • با توجه به کنترل کامپیوتری دستگاه احتمال خطای برش بسیار پایین است

برش ورق با گیوتین

برش با گیوتین روشی سریع و بهینه برای برش ورق های فلزی است. مزیت این نوع دستگاه برش این است که برش ورق توسط آن تمیز، مستقیم و چهارگوش در می آید. در هنگام برش با دستگاه گیوتین تیغه های دستگاه با زاویه مناسبی فشار بالایی را  بر روی ورقه اعمال می کنند. زاویه برش (تیغه) با توجه به نوع و ضخامت ورق تنظیم می شود. معمولا تیغه بالایی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد از ضخامت ورق فلزی، نسبت به تیغه پایینی انحراف دارد.  این کار به دستگاه این امکان را می دهد که علاوه بر حداکثر استفاده از نیرو و کارایی بالا، برش های دقیق تری انجام دهد.

وضعیت دقیق ورق یک دستگاه سنجش به دقت تنظیم می شود، سپس ورق فلزی در طول فرآیند برش توسط  فشارهیدرولیک یا بازوی مکانیکی محکم سرجای خود نگه داشته می شود. این مساله تضمین کننده این است که ورق در حین فرآیند برش نمی تواند از جای خود حرکت کند و احتمال بروز خطا در روند برش را از بین می برد  سپس دستگاه با استفاده از عمل قیچی کردن، برش را انجام می دهد. نیروی برشی توسط دو تیغه یکی در زیر و یکی در بالای ورق اعمال می شود. برای انجام عمل برش تیغه بالایی با نیروی زیادی به سمت پایین برش انجام می دهد، در حالی که تیغه پایینی ثابت است و به بستر گیوتین محکم شده است. بین لبه های ابزارهای بالایی و پایینی یک فاصله کوچک وجود دارد که شکست ماده را تسهیل می کند. میزان این فاصله عموما  ۲ تا ۱۰ درصد ضخامت ماده است و به عوامل مختلفی از قبیل فرآیند برش، ماده و ضخامت ورق بستگی دارد.

دستگاه برش ورق گیوتین های فلزی مجهز به واحد کنترل رایانه ای  CNC هستند. CNC ابزار بسیار قدرتمندی برای کنترل عملکرد دستگاه برای برش انواع مختلفی از ورق هاست که امکان تطبیق سریع زاویه تیغه ، تنظیم فاصله تیغه ها ، تنظیم جریان و انجام برش های بسیار دقیق تر را  فراهم می کند.

تیغه های این دستگاه از مستحکم ترین آلیاژ فولادی ساخته شده و بسیار تیز هستند ، این امر موجب ایجاد برش های بسیار با کیفیت و به حداقل رساندن ایجاد دندانه در لبه های برش می شود.

مزایا

 • روشی مناسب برای انجام برش طولی
 • روش مناسب برای برش به اندازه های کوچک تر برای آماده شدن بری فرآیند های دیگر
 • ایجاد برش های دقیق با حداقل ایجاد دندانه در لبه برش و کیفیت بالای سطح لبه
 • شیوه مقرون به صرفه و کم هزینه برای برش ورق

در ادامه تصویر یک نمونه از دستگاه برش ورق با گیوتین شرکت نارین تک فرتاک آورده شده است.

3m1

برش بهینه ورق

یکی از مسائل بسیار مهم در برش ورق نحوه طراحی برش به منظور استفاده بهینه از ورق های خام و کاهش هزینه ها می باشد.

به منظور ایجاد بهترین و بهینه ترین طراحی در برش،  مهندسین شرکت نارین تک فرتاک  پیشرفته ترین نرم افزار های تخصصی  را به کار می گیرند . با استفاده از این شیوه ها برش ورق در کمترین زمان ممکن بررسی فنی وچیدمان قطعات و الگوهای برش ایجاد و تحلیل می شوند. متخصصین شرکت نارین تک قبل از  انجام هر برش، ایده آل ترین طراحی و بهترین اندازه پنل خام و تعداد آن را به دقت محاسبه می کنند. از این طریق خروجی دستگاه های برش بهینه می شود، تولید ضایعات به حداقل رسیده و بازدهی مواد خام به بیشترین میزان ممکن می رسد.

طراحی برش با نرم افزار SolidWorks

مهندسین شرکت نارین تک فرتاک به منظور بالا بردن  قابلیت اعتماد، کیفیت خدمات، پشتیبانی از استاندارد ها و تضمین بهترین نتایج، با بهره گیری از نرم افزار های پیشرفته مدلسازی ، فرآیند ها و نتایج برش را شبیه سازی می کنند. قطعا در واکنش به جو اقتصادی متلاطم ، تولیدکنندگان در پی خدماتی هستند که به کمک آن ها بتوان عملکرد طراحی را ارزیابی و دستیابی به بهترین نتایج را تضمین کرد.

با استفاده از طراحی سه بعدی توسط نرم افزار SolidWorks با پوشش دادن طراحی محصول در تمامی مراحل تولید علاوه بر بالا بردن کارایی تولیدات نهایی و ایجاد نوآوری در طرح ها، منابع مهندسی به صورت شهودی بررسی می شوند و محصولات  با کیفیت بالاتر، سریع تر و مقرون به صرفه تر تولید می شوند.

کنترل کیفیت

شرکت ناریت تک فرتاک در زمینه انجام خدمات برش ورق بالاترین استاندارد های کیفیت را عرضه می کند. این شرکت در رابطه با پروژه هایی که تقبل میکند و به انجام می رساند روش های کنترل کیفیت سخت گیرانه ای را دنبال می کند.

در ابتدا ورق هایی که به دست شرکت می رسند به دقت بررسی می شوند تا آستانه تحمل و هر گونه آسیب احتمالی به آن ها تشخیص داده شود. هر مرحله از فرآیند برش از شروع تا پایان، به دقت توسط تیم متخصصین کنترل کیفیت بررسی می شود.  پیش از ارسال ورق های برش داده شده ارزیابی نهایی صورت می گیرد و تنها زمانی محصولات ارسال می شوند که علاوه بر تطابق با ویژگی های عرضه شده توسط مشتری، دارای استاندارد های مورد نظر متخصین کنترل کیفیت شرکت باشند. در نهایت بسته بندی و ارسال محصولات به نحوی انجام می شود که از آسیب به محصول در حین ارسال جلوگیری شود.

 

برای اطلاعات بیشتر با تلفن کار خانه تماس بگیرید

۰۲۱-۵۶۲۳۶۷۵۰