۱

دی, ۱۳۹۳

خدمات پانچ ورق فلزی، خم کاری و پرس برک CNC

By: | Tags: | Comments: 0

پانچ ورق با دستگاه CNC یک فرآیند ساخت است که توسط پرس CNC صورت می گیرد. این دستگاه طراحی  چند ابزاری دارد و به نحوی طراحی  شده است که یک ورق فلزی را در جهت محورهای x و y حرکت می دهد تا ورق به دقت در زیر رام پانچ دستگاه قرار گیرد تا برای پانچ شدن آماده شود. انتخاب حفره ای که باید ایجاد شود می تواند به آسانی یک شکل دایره ای یا مستطیلی شکل یا شکل های خاصی باشد  که از پیش طراحی شده اند. برای ایجاد شکل های پیچیده از ورق های فلزی، ترکیبی از هم پوشانی پانچ های متعدد و ضربات مجزا استفاده می شود. این دستگاه همچنین شکل هاو فرم های سه بعدی مثل خم، فرورفتگی، پیچ و برش نیمه را در ورق هایی با ظرفیت های متفاوت ایجاد می کند که اغلب در طراحی محفظه های فلزی بکار برده می شوند. این دستگاه قابلیت ایجاد دنده مارپیچی، تا کردن نوارهای کوچک، پانچ کردن لبه های برش داده شده بدون ایجاد هیچ گونه علامت و نشانه ابزاری را دارند و در نتیجه این دستگاه ها  بسیار سازنده هستند.

مجموعه فیلم های خم کاری و خدمات پانچ ورق فلزی شرکت نارین تک فرتاک:

در ادامه گالری تصاویر پانج ورق شرکت نارین تک  فرتاک آورده شده است.

در ادامه برخی از انواع عملیات انجام شده توسط این دستگاه برای خم کاری ورق فلزی آمده است:

 • ایجاد سوراخ: در وسط ورقه فلزی توسط ابزار پرس استوانه ای

p1

 • ایجاد شکاف: ایجاد سوراخ مستیلی شکل در وسط ورق فلزی

p2

 • مشبک کاری: پانچ کردن مجموعه سازمان یافته و  زیادی از سوراخ ها در یک عملیات مجزا

p4

 • دندانه دار کردن:  پانچ کردن  لبه ی یک ورق فلزی ، و دندانه دار کردن لبه ی آن

p4

 • ایجاد شکاف با مسیر دلخواه توسط پانچ های متعدد و متوالی

p5

 • ایجاد خم و برش شکاف بدون جدا کردن ورق فلزی

p6

 • برش نواری: برش خطوط مستقیم در ورق فلزی بدون تولید ضایعات

p7

 • جداسازی : جداسازی بخشی از ورق باقی مانده با پانج کردن قسمت بین دو بخش

p8

 • برش ورق به وسیله پانچ: جدا کردن بخشی بدون تولید ضایعات. دستگاه پانچ یک خط برش را ایجاد می کند که ممکن است مستقیم،زاویه دار و یا منحنی شکل باشد.

p9

 • برش زوائد: پانچ کردن و جدا کردن  ماده اضافی از محیط  یک قطعه  مانند برش دسته  یک فنجان دسته دار

p10

 • پانچ کردن و جدا کردن قسمت کمی  از لبه های ورق با  استفاده از یک فاصله قالب کوچک. این روش پانچ کردن به منظور  بهبود  دقت یا پرداخت کاری  مورد استفاده قرار می گیرد.

p12

دستگاه برش و پانج شرکت نارین تک فرتاک را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

CNC--2

برش و پانچ بهینه ورق

دستگاه پانچ  CNCقابلیت برنامه ریزی توسط فایل های خروجی از تمامی برنامه های پیشرفته طراحی سه بعدی را دارد. اطلاعات مرتبط با طرح در یک فرمت دو بعدی مثل فابل های DXF یا DWG یا فرمت فایل سه بعدی به پردازشگر دستگاه داده می شود. مهندسین شرکت نارین تک فرتاک در طراحی برش و پانچ ورق، از نرم افزار مهندسی برای ایجاد بهینه ترین آرایش اجزی برش نسبت به ابعاد ورق مشخص استفاده می کنند. در این روش حداکثر اجزای ممکن از ورق فلزی جدا می شوند و به این ترتیب با تولید بیشترین اجزای ممکن از مواد خام اولیه ، هر یک از اجزای پانچ شده با دستگاه پانچ CNC ارزان تر و مقرون به صرفه تر در می آید.

خدمات پرس برک

پرس برک رایج ترین ماشین ابزاری است که برای خم کردن ورق های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. پرس برک از طریق اجزای هیدرولیک و یا مکانیکی که ورق فلزی را در بین یک پانچ و قالب به هم بسته شده شکل می دهد، نیروی قابل توجهی را اعمال می کند. کارهایی که با دستگاه پرس برک صورت می گیرد  به ملاحظات امنیتی و مهارت بالا نیازمند است.

این شرکت  تنوعی از دستگاه های پرس برک و دستگاه های خم کننده ورق را ارائه می کند که با استفاده از آنها مشتریان می توانند با بهترین کیفیت قطعات مورد نظر خود را شکل بدهند. این دستگاه ها می توانند در اندازه های مختلف مخروط ها، کانال ها، زاویه ها و تنوع گسترده ای از اجزای مختلف را شکل دهد.

دامنه استانداردی از قالب ها و پانچ های V شکل و کانال شکل برای تولید قطعات دارای شکل های متمایز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای تولید قطعات شکل دهی شده منحصر به فرد از قالب های سفارشی استفاده می شود . با استفاده از قابلیت های ابزارکاری استاندارد و همچنین سفارشی می توان قطعات را به شکل های مربعی، مستطیلی، گرد و شکل های پیچیده دیگر درآورد. جدول زیر نشان دهنده برخی از انواع خم ها و فرم هایی است که توسط پرس برک می توان روی ورق فلزی اعمال کرد:

 333

دستگاه برس برک با استفاده از ابزار پیمایش خودکار CNC خدمات فرم دهی و خم دقیقی را عرضه می کند.

دستگاه های پرس برک CNC برای شکل دهی دقیق طیف وسیعی از ورق های فلزی در جنس ، ابعاد و ضخامت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. فرآیند های فرم دهی پرس برک قابلیت حجم تولید بالا با کمترین نیاز به پرداخت کاری ثانویه را دارند.

 

برای اطلاعات بیشتر با تلفن کار خانه تماس بگیرید

۰۲۱-۵۶۲۳۶۷۵۰