۳۰

دی, ۱۳۹۳

ساخت بدنه و کاور دستگاه، قطعات، تجهیزات و جعبه های فلزی

By: | Tags: | Comments: 0

یکی  دیگر از خدمات گسترده شرکت نارین تک فرتاک تولید انواع تجهیزات از جمله تولید و ساخت انواع بدنه و کاور دستگاه،  قطعات و محصولات سفارشی با ورق کاری فلزی می باشد.  شرکت نارین تک فرتاک قادر به تولید تنوع گسترده ای از قطعات فلزی برطبق طراحی های درخواستی مشتریان است. قطعات ساخته شده از ورق های فلزی می توانند به سادگی کاور دستگاه و پایه سه گوش باشند یا مانند جعبه های فلزی  و الکترونیکی، قطعات خودرو و بدنه های سفارشی دستگاه پیچیده باشند. ساخت تجهیزات و بدنه دستگاه در این شرکت به وسیله پیشرفته ترین ابزارهای برش، خم، پانچ ، فرم دهی، جوشکاری و رنگ آمیزی و توسط متخصصین با تجربه در این زمینه انجام می شود. طراحی سه بعدی تجهیزات و بدنه ها توسط نرم افزارهای پیشرفته Auto Cad , Solid Works  انجام می شود و سپس قطعه مورد نظر با رعایت تمامی جزئیات  به دقت ساخته می شود. ساخت بدنه دستگاه و قطعات در کمترین زمان ممکن انجام شده و به محل مورد نظر منتقل می شود. محفظه هایی که در این شرکت  تولید می شود به طور کامل پرداخت کاری شده اند و شامل سخت افزار، لوازم جانبی و همچنین پوشش پودری الکتروستاتیک و چاپ طرح های دلخواه بر روی آن می شوند. این شرکت هیچ محدودیتی در زمینه میزان سفارش ندارد وامکان تولید هر طرح برگرفته از الگو یا طرح منحصر به فرد و همچنین تولید  در حجم  بالا وجود دارد.

فیلم طراحی ساخت بدنه و کاور دستگاه، قطعات، تجهیزات و جعبه های فلزی در شرکت نارین تک فرتاک:

طراحی

طراحی محفظه، کاور و بدنه دستگاه می تواند توسط مشتریان با استفاده از نرم افزار Cad صورت گیرد. در این صورت پس از دریافت فایل، سازگاری طراح با فرآیند های ساخت در این شرکت بررسی می شود  و در صورت وجود هر گونه مشکل به شما در برطرف سازی آن و تضمین یک فرآیند بدون مشکل کمک می شود. در صورتی که طرح قطعه مورد نظر خود را در اختیار ندارید تیم طراحی  شرکت نارین تک فرتاک به شما کمک می کند تا ایده طراحی خود را بر اساس ترسیمات، طرح ها یا حتی اجزای درونی که می خواهید در محفظه داشته باشید، آشکار کنید. در صورتی که ایده در ارتباط با طراحی محفظه دارید، طراحان این شرکت به شما کمک می کنند تا آن را به واقعیت تبدیل کنید.

فرآیند و مراحل

به ساخت تجهیزات، جعبه و بدنه دستگاه از ورق فلزی به طور عامیانه ورق کاری گفته می شود. خدمات ورق کاری شامل  تمامی مراحل استفاده از ورق های فلزی برای ساخت دستگاه ها و سازه های فلزی مانند جعبه ها و قطعات فلزی و الکترونیکی، کی و رک مخابراتی است. ورق کاری می تواند کار پیچیده ای باشد که نیازمند به کار گیری افراد متخصص و حرفه ای است.

برش: برای ساخت قطعات و بدنه های فلزی از روش های مختلف برش ورق استفاده می شود. این روش ها شامل برش ورق فلزی با گیوتین، پانچ، لیزر، پلاسما و واتر جت می شود. نوع روش برش بستگی به نوع ورق و نوع برش مورد نظر انتخاب می شود.

خم و پانچ: یکی دیگر از مراحل ساخت قطعه ایجاد خم و فرم دهی ورق فلزی توسط دستگاه های خم هیدرولیکی و پرس برک است. با استفاده از شکست های هیدرولیک، ورق کاری ساده می شود، زیرا باعث می شود که بتوان در زوایای از پیش تعیین شده خمش ایجاد کرد. دستگاه های غلتک نیز در این فرآیند برای تبدیل ورقه به قطعات مدور استفاده می شوند.

جوشکاری: از مسائل مهم دیگر در ورق کاری جوشکاری است. پس از اینکه قطعات ورق فلزی ساخته شدند ،روی هم سوار می شوند و در محل مورد نظر جوشکاری می شوند. برای ورق کاری از روش های جوشکاری متعددی می توان استفاده کرد تا از تاب برداشتن یا مشکلات دیگر جلوگیری شود. جوشکاری به دو روش جوش آرگون و co2 انجام می شود. انتخاب روش جوشکاری نیز بستگی به کاربرد مورد نظر دارد عموما برای فرآیند های ساده تر از جوش co2 و برای جوشکاذی های ظریف از جوش آرگون استفاده می شود.

صاف کاری: عملیات صاف کاری  فلز تاب برداشته نیز در طول ورق کاری با استفاده از مشعل اکسی استیلن صورت می گیرد. در این روش، گرما به یک روش خطی و آهسته به فلز اعمال می شود. با استفاده از این روش، یک شخص بسیار ماهر حتی می تواند تاب های بسیار شدید را برطرف کنند.

ماشین کاری: عملیات ماشین کاری  یا پرداخت کاری  شامل فرآیند های مختلف از جمله اره کاری، تراشکاری، فرزکاری و سنگ زنی می شود که به اختصار در ادامه به آن ها اشاره شده است:

اره کاری نوع برشی است که در ان ابزار برش تیغه ای دندانه دار است و هر دندانه قسمت کمی از ماده را  جدا می کند. اره کاری عموما برای شکل دادن ماده خام به اندازه تخمینی قطعه، پیش از پرداخت کاری های بعدی استفاده می شود.

در روش تراشکاری قطعه حول محور خود می چرخد و در عین حال ابزارهای برش برای ایجاد شکل مورد نظر بکار برده می شوند. در روش فرزکاری  با استفاده از یک ابزار گردان که در سه محور حرکت می کنند، قسمت های اضافه از بخش های مختلف قطعه کار جدا می شود. سنگ زنی  یک فرآیند حذف تراشه است که در آن ابزار برش یک چرخ سنباده است. انواع مختلف سنگ زنی شامل سنگ زنی تخت، سنگ زنی مکعبی و سنگ زنی غیرمرکزی است.

سند بلاست: در پایان، قطعه معمولا سند بلاست می شود، این روش سریع ترین و بهینه ترین روش برای پاک سازی فلز و ایجاد سطحی صاف و هموار به منظور رنگ آمیزی است.

رنگ آمیزی و پرداخت کاری نهایی: پس از انجام عملیات زیر کاری رنگ، قطعه مورد نظر توسط رنگ پودری الکتروستاتیک رنگ زده می شود. پس از آن، پرداخت کاری نهایی  برطبق مشخصاتی که مشتری عرضه کرده است صورت می گیرد، و قطعه کارها  بررسی و ارسال می شوند. در ادامه نمونه هایی از قطعات ساخته شده را می توانید مشاهده کنید:

شرکت نارین تک فرتاک در تمامی زمینه های ورق های کاری از قبیل پانچ، خمکاری، شکل دهی، جوشکاری، پرداخت کاری و جوشکاری تخصص دارد. بسیاری ازعملیات انجام شده در این شرکت، مانند سیستم های کنترل CNC در دستگاه پانچ و ترمز وخم کاری و شکل دهی در دستگاه پانچ به صورت خودکار هستند. شرکت نارین تک فرتاک در زمینه کار بر روی تنوع گسترده ای  از مواد مثل آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنک و تیتانیوم ، گالوانیزه و … تخصص دارد. تصاویری از برخی از دستگاه ها و امکانات این شرکت را در ادامه می توانید مشاهده کنید:

در طول چندین سال تجربه کار حرفه ای، کادر حرفه ای شرکت نارین تک فرتاک سعی بر این داشته  با کیفیت ترین محصولات را عرضه کند و اکنون این شرکت  توان تولید بالا و عرضه بهترین خدمات را برای مشتریان را دارد. این شرکت از مدرن ترین تجهیزات رایانه ای و خودکار بهره می برد که توسط تیم متخصصین این شرکت به کار برده می شود.

 

برای اطلاعات بیشتر با تلفن کار خانه تماس بگیرید

۰۲۱-۵۶۲۳۶۷۵۰