۱۵

تیر, ۱۳۹۶

اهمیت مهاجرت از دیتاسنترهای سنتی به کانتینری

By: | Tags: | Comments: 0

اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس ها با استقبال گسترده بانک ها، شرکت ها و سازمان های دارای مرکز داده در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری است. در این رویداد، شرکت نارین تک فرتاک با ارائه محصول دیتاسنتر کانتینری توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد و با استقبال مدیران و شرکت کنندگان روبرو شد. به همین خاطر برای آشنایی با محصول منحصربه فرد این شرکت با جناب آقای فرزاد رحیمی، عضو هیئت مدیره و مدیر فنی مهندسی نارین تک فرتاک گفتگو کردیم که شما را به خواندن این گفتگو دعوت می‌کنیم.

ویژگی‌های دیتاسنتر کانتینری چیست؟

دیتاسنترهای کانتینری به صورت سیار هستند و به راحتی جابه‌جا می‌شوند. محصولی که ما بنام دیتاسنتر کانتینری تولید می‌کنیم در بازار ایران یک محصول نو است زیرا سازمان‌های ایرانی هنوز با دیتاسنتر سنتی کار می‌کنند و دیدگاهشان دیدگاه سنتی است به همین خاطر کمی سخت است که مدیران از سیستم سنتی به سیستم کانتینری مهاجرت کنند ولی با توجه به مزایای فراوان محصول ما، مهاجرت از سیستم دیتاسنتر سنتی به سیستم دیتاسنتر کانتینری امری لازم است.

نظر بازدیدکنندگان درباره دیتاسنتر کانتینری چیست؟

برخی از بازدیدکنندگان دیتاسنترسنتی داشتند و یا در حال طراحی دیتاسنتر بودند و اطلاع نداشتند که چنین شرکت و مجموعه‌ای در ایران وجود دارد و می‌تواند همچنین دیتاسنتری را در ایران ارایه دهد.

در این رویداد بسیاری از دوستان که در مورد روند تحولات دیتاسنترها در دنیا اطلاعی نداشتند، با حضور نارین تک فرتاک و دیتاسنتر کانتینری با این تحولات آشنا شدند. ما پیش‌بینی کردیم که تا سال ۲۰۲۰ بیشتر سازمان‌ها در ایران به دیتاسنتر مجهز شوند و بر همین اساس ما محصولمان را نارین ۲۰۲۰ نامگذاری کرده ایم.

مزیت‌های رقابتی دیتاسنتر کانتینری نسبت به دیتاسنترسنتی چیست؟

دیتاسنتر کانتینری نسبت به سنتی هزینه پایین‌تری دارد و سرمایه‌گذاری روی آن ماژولار است. در دیتاسنتر سنتی باید از قبل فضا و انرژی و هزینه مورد نیز برای توسعه دیتاسنتر پیش بینی شود ولی در دیتاسنتر کانتینری مشتری می تواند بر اساس نیاز روز خود فضای دیتاسنتر را توسعه دهد و اگر نیاز به فضای اضافه بود رک‌های دیتاسنتر خود را اضافه کند و به همان اندازه نیاز فضا را اشغال و انرژی مصرف ‌کند.

برنامه های آتی شرکت چیست؟

بر اساس برنامه‌های آتی شرکت، نارین تک فرتاک چند نقطه از کشور را برای ایجاد مجتمع‌های دیتاسنتر مشتریان پیش بینی کرده که به عنوان بک آپ هم قرار می‌گیرند. بر این اساس مشتری می تواند دیتاسنتر کانتینری را در فضایی که از نارین تک فرتاک اجاره می‌کند مستقر سازد و هر زمانی که نیاز به جابجایی داشت نیز می تواند دیتاسنتر خود را منتقل کند.

متن کامل در لینک ادامه:

http://asrebank.ir/news/120432
در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید