۲۵

فرو, ۱۳۹۴

خودپرداز ویژه معلولان ساخته شد

By: | Tags: | Comments: 0

رحيمي با بيان اينکه اين اتاقک به طول ۳ متر، عرض ۲٫۲ متر و ارتفاع ۷٫۲ متر با وزن ۳۵۰۰ کيلوگرم است ، اظهار داشت: بدنه اين عابر بانک از ورقهاي گالوانيزه ساخته شد تا در محيط هاي مرطوب قابل استفاده باشد. همچنين براي جلوگيري از جذب ذرات معلق و گرد و غبار با رنگ الکترواستاتيک پوشش داده شد.

پژوهشگران کشور پس از گذشت ۱۵سال از آغاز بحث اتوماسيون بانکي در کشور موفق به ساخت و راه اندازي سيستم هاي خودپرداز ويژه معلولان و سالمندان شدند.

به گزارش مهر ، «فرهاد رحيمي کشه» مدير عامل و عضو هيئت مديره شرکت پردازش اطلاعات راديان صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با بيان اين خبر سيستمهاي يکپارچه بانکي و استفاده از خدمات سلف سرويس مانند عابر بانک ها و پايانه هاي فروش را جز لاينفک اقتصاد کشور دانست و گفت: تاکنون امکان استفاده از اين سرويس بانکي براي قشر معلولان جسمي و جانبازان و برخي از سالمندان امکانپذير نبوده است.

وي با اشاره به اينکه عابر بانکهاي سياري که تاکنون طراحي شده عمدتا شامل يک خودرو کاميون يا کاميونت است که به دستگاههاي عابر بانک و تجهيزات ارتباطي مجهز شده اند، افزود: خود پردازهاي طراحي شده توسط اين شرکت با رعايت فاکتورهاي ارگونومي، حذف خودرو و رعايت حداکثر نکات ايمني ساخته شدند.

رحيمي با بيان اينکه اين اتاقک به طول ۳ متر، عرض ۲٫۲ متر و ارتفاع ۷٫۲ متر با وزن ۳۵۰۰ کيلوگرم است ، اظهار داشت: بدنه اين عابر بانک از ورقهاي گالوانيزه ساخته شد تا در محيط هاي مرطوب قابل استفاده باشد. همچنين براي جلوگيري از جذب ذرات معلق و گرد و غبار با رنگ الکترواستاتيک پوشش داده شد.

وي با بيان اينکه اين اتاقک مجهز به ۲ دستگاه خود پرداز است ، اضافه كرد: اين دستگاهها توسط پايه هاي متحرک به راحتي قابل نصب است. دستگاههاي خود پرداز پس از استقرار و نصب در دو ضلع مختلف اتاقک با پيچهاي مناسب در محل خود ثابت مي شوند.

مدير عامل شرکت اطلاعات راديان استفاده از سطح شيب دار براي دسترسي راحت تر معلولان، سالمندان و جانبازان را از ويژگيهاي بارز اين اتاقک نام برد و گفت: اين سطح شيب دار در زمان حرکت اتاقک جمع مي شود. اين سطح نيز با کف پوش مناسب پوشيده شده تا مشتريان از حداکثر امنيت برخودار باشند.

وي با تاکيد بر ايمني بودن اين اتاقکها خاطرنشان کرد: علي رغم اينکه در اتصالات بدنه اين بانک سيار از جوشکاري استفاده نشده است ولي از لحاظ ايمني و عدم قابلت نفوذ مشابه به يک گاوصندوق است به طوري که در ورودي همانند سيستم درهاي گاو صندوق ساخته شده و به دليل نصب قفلهاي چند زبانه ضد سرقت امکان نفوذ به اتاقک به حداقل رسيده است.

به گفته اين محقق براي جلوگيري از سرقت بدنه اتاقک، اين بانک به گونه اي طراحي و ساخته شده است که هيچ قطعه اي از اتاقک قابل جدا سازي نيست.

رحيمي با اشاره به اين مطلب که اتاقک عابر بانک به شاسي مجهز است، تاکيد کرد: اين شاسي از مقاومت بالايي برخوردار است و به لحاظ اعمال سيستم فنر بندي چند گانه و ترکيبي، علاوه بر تعادل ديناميکي و استاتيکي از انتقال ضربه در هنگام حرکت به تجهيزات داخلي و خود پردازها ممانعت مي شود.

مدير عامل شرکت اطلاعات راديان افزود: برق خود پردازها و تجهيزات مخابراتي توسط دستگاه UPS که داخل «رک» تعبيه شده، تامين مي شود و تمامي مصرف کننده ها نيز توسط يک دستگاه ديزل ژنراتور پشتيباني مي شود. ديزل ژنراتور داخل اتاقک نصب شده و از کانالهاي هوايي که در زير اتاقک نصب شده تهويه مي شود.
در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید