۱۰

بهم, ۱۳۹۵

زنگ خطری برای سازمانهایی که به صورت سنتی از اسناد خود نگهداری می کنند

By: | Tags: | Comments: 0

فرهاد رحیمی ، مدیرعامل نارین تک فرتاک: در حادثه پلاسکو بیشتر از زیان های مالی، شاهد از بین رفتن اطلاعاتی بودیم که برای کسبه فعال در آنجا بسیار حیاتی و ارزشمند بود و بازیابی آنها بدون وجود پشتیبان، امری زمان بر، بسیار مشکل و یا به طور کلی غیرممکن است.

✅حادثه تاسف بار ساختمان پلاسکو، زنگ خطری برای همه بانکها، صنوف و سازمانهایی است که به صورت سنتی از اطلاعات و اسناد خود نگهداری می کنند و یا در صورت استفاده از وسایل الکترونیکی، برنامه ربزی مناسبی برای پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات در صورت بروز حوادث غیرمترقبه ندارند.

✅تولیدکننده نخستین دیتاسنتر کانتینری ماژولار در داخل کشور ادامه داد: متأسفانه با توجه به نگهداری سنتی و فیزیکی یا الکترونیکی و بدون Backup، اسناد و اطلاعات با وقوع حوادثی از این قبیل نابود می شوند. این در حالی است که اگر کلیه اسناد به صورت الکترونیکی در دیتاسنتری با Backup مطمئن نگهداری می شدند، در صورت از بین رفتن اسناد فیزیکی یا اطلاعات الکترونیکی دیتاسنتر اول به راحتی امکان دسترسی به فایل های الکترونیکی که در محل امن دیگری نگهداری می شد میسر می گردید و نگرانی و دغدغه صاحبان این اطلاعات برطرف می شد.

✅امروزه روند تکنولوژی مراکز داده در دنیا به سمت استفاده از دیتاسنترهای ماژولار و کانتینری است. یکی از محصولات هم دیتاسنتر کانتینری ماژولار است که قابلیت جابجائی و امکان پراکندگی آنها در سطح کشور کاربرد وسیعی برای حوادث غیرمترقبه، پدافند غیرعامل و عامل دارد و می توان این محصول را خارج از شهرها و یا در مکانهائی امن نگهداری کرد.
——
ادامه مطلب
در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید